🚚 Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

Abey Barwon Bar Sink
304 Stainless Steel
Anti Drum Insulation
Includes Strainer Waste
Up To 25 Year Warranty
(Refer To Manufacturer For Full Warranty Details)
Bringing a modern design to a bar, the BS Bar Sink Range is both compact as well as functional.
| Mounting | Top Mount, Undermount |
|---|---|
| Bowls | One Bowl |
| Size | L360mm x W360mm x D160mm |
| Water Capacity | 15 Litres |
| Bowl Radius | 15mm |
| Tap Holes | NTH |
| Min Cabinet Size | 450mm |
| Overflow Hole | Yes |
| Drainer | No |
Downloads
Specification Sheet$404.21
Abey Barwon Bar Sink—
$404.21
More Images



Abey Barwon Bar Sink
304 Stainless Steel
Anti Drum Insulation
Includes Strainer Waste
Up To 25 Year Warranty
(Refer To Manufacturer For Full Warranty Details)
Bringing a modern design to a bar, the BS Bar Sink Range is both compact as well as functional.
| Mounting | Top Mount, Undermount |
|---|---|
| Bowls | One Bowl |
| Size | L360mm x W360mm x D160mm |
| Water Capacity | 15 Litres |
| Bowl Radius | 15mm |
| Tap Holes | NTH |
| Min Cabinet Size | 450mm |
| Overflow Hole | Yes |
| Drainer | No |
Downloads
Specification SheetProduct Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
304 Stainless Steel
Anti Drum Insulation
Includes Strainer Waste
Up To 25 Year Warranty
(Refer To Manufacturer For Full Warranty Details)
Bringing a modern design to a bar, the BS Bar Sink Range is both compact as well as functional.
| Mounting | Top Mount, Undermount |
|---|---|
| Bowls | One Bowl |
| Size | L360mm x W360mm x D160mm |
| Water Capacity | 15 Litres |
| Bowl Radius | 15mm |
| Tap Holes | NTH |
| Min Cabinet Size | 450mm |
| Overflow Hole | Yes |
| Drainer | No |























