
Kyra Above Counter/Wall Basin 440 X 480 X 135 White Sbc-010B
Above Counter/Wall Basin
440 X 480 X 135
Up To 20 Year Warranty
(Refer To Manufacturer For Full Warranty Details)
Â
| Dimensions: | 440W x 480D x 135H mm |
| Type / mount: | Wall basin or above counter |
| Material: | Vitreous china |
| Finish: | Nanoglaze |
| Colour: | White |
| Capacity: | 6 litres |
| Waste size: | 32 mm |
| Warranty: | 20 years |
| Overflow: | Integrated overflow |
| Tapholes: | 0, 1 or 3 tapholes |
More Images




Kyra Above Counter/Wall Basin 440 X 480 X 135 White Sbc-010B
Above Counter/Wall Basin
440 X 480 X 135
Up To 20 Year Warranty
(Refer To Manufacturer For Full Warranty Details)
Â
| Dimensions: | 440W x 480D x 135H mm |
| Type / mount: | Wall basin or above counter |
| Material: | Vitreous china |
| Finish: | Nanoglaze |
| Colour: | White |
| Capacity: | 6 litres |
| Waste size: | 32 mm |
| Warranty: | 20 years |
| Overflow: | Integrated overflow |
| Tapholes: | 0, 1 or 3 tapholes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Above Counter/Wall Basin
440 X 480 X 135
Up To 20 Year Warranty
(Refer To Manufacturer For Full Warranty Details)
Â
| Dimensions: | 440W x 480D x 135H mm |
| Type / mount: | Wall basin or above counter |
| Material: | Vitreous china |
| Finish: | Nanoglaze |
| Colour: | White |
| Capacity: | 6 litres |
| Waste size: | 32 mm |
| Warranty: | 20 years |
| Overflow: | Integrated overflow |
| Tapholes: | 0, 1 or 3 tapholes |
























