
Oliveri Sonetto Double Bowl Universal Sink Nth
Oliveri Sonetto double bowl universal sink No Tap hole
| Construction | Fabricated with 25mm radius corners, Softtone and soundproofing. |
|---|---|
| Material | 304 grade, 18/10 brushed stainless steel (1.2mm thick) |
| Installation | Undermount or Topmount |
| Number of bowls | 2 |
| Fixings | Installation clips supplied |
| Cut out template | Refer to 'Downloads' tab |
| Weight | 9kg |
| Min cabinet size | 900mm |
| Waste fittings | 2 x 90mm basket waste included |
| Overflow | Not available |
| Warranty | Lifetime manufacturer’s warranty (refer to oliveri.com.au) |
Original: $918.65
-65%$918.65
$321.53Oliveri Sonetto Double Bowl Universal Sink Nth
Oliveri Sonetto double bowl universal sink No Tap hole
| Construction | Fabricated with 25mm radius corners, Softtone and soundproofing. |
|---|---|
| Material | 304 grade, 18/10 brushed stainless steel (1.2mm thick) |
| Installation | Undermount or Topmount |
| Number of bowls | 2 |
| Fixings | Installation clips supplied |
| Cut out template | Refer to 'Downloads' tab |
| Weight | 9kg |
| Min cabinet size | 900mm |
| Waste fittings | 2 x 90mm basket waste included |
| Overflow | Not available |
| Warranty | Lifetime manufacturer’s warranty (refer to oliveri.com.au) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Oliveri Sonetto double bowl universal sink No Tap hole
| Construction | Fabricated with 25mm radius corners, Softtone and soundproofing. |
|---|---|
| Material | 304 grade, 18/10 brushed stainless steel (1.2mm thick) |
| Installation | Undermount or Topmount |
| Number of bowls | 2 |
| Fixings | Installation clips supplied |
| Cut out template | Refer to 'Downloads' tab |
| Weight | 9kg |
| Min cabinet size | 900mm |
| Waste fittings | 2 x 90mm basket waste included |
| Overflow | Not available |
| Warranty | Lifetime manufacturer’s warranty (refer to oliveri.com.au) |
























