
Seima Plati 024 Inset, Above Counter Basin 1 Tap Hole
SEIMA PLATI 024
Ceramic basin, inset above the counter, rectangular
.This inset basin has distinctive square styling and generous capacity in a compact space. The basin sits low on the benchtop.
Old code: SBC-024
| Dimensions: | 550W x 430D x 50H mm |
| Type / mount: | Above counter, Inset |
| Material: | Vitreous china |
| Finish: | Gloss |
| Colour: | White |
| Waste size: | 32 mm |
| Warranty: | 20 years |
| Overflow: | Integrated overflow |
| Tapholes: | 0, 1 or 3 tapholes |
Original: $283.76
-65%$283.76
$99.32More Images




Seima Plati 024 Inset, Above Counter Basin 1 Tap Hole
SEIMA PLATI 024
Ceramic basin, inset above the counter, rectangular
.This inset basin has distinctive square styling and generous capacity in a compact space. The basin sits low on the benchtop.
Old code: SBC-024
| Dimensions: | 550W x 430D x 50H mm |
| Type / mount: | Above counter, Inset |
| Material: | Vitreous china |
| Finish: | Gloss |
| Colour: | White |
| Waste size: | 32 mm |
| Warranty: | 20 years |
| Overflow: | Integrated overflow |
| Tapholes: | 0, 1 or 3 tapholes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
SEIMA PLATI 024
Ceramic basin, inset above the counter, rectangular
.This inset basin has distinctive square styling and generous capacity in a compact space. The basin sits low on the benchtop.
Old code: SBC-024
| Dimensions: | 550W x 430D x 50H mm |
| Type / mount: | Above counter, Inset |
| Material: | Vitreous china |
| Finish: | Gloss |
| Colour: | White |
| Waste size: | 32 mm |
| Warranty: | 20 years |
| Overflow: | Integrated overflow |
| Tapholes: | 0, 1 or 3 tapholes |

























