
Seima Limni Wall Faced Suite Clean Flush With Slim Seat Sto-309-02

Clean Flush, Nanoglaze, Easy Care Height
AS1428.1 AMBULANT compliant
- Stylish minimalist design, sits flat against wall
- Clean Flush rimless pan design for an efficient, powerful flush
- Cistern and pan white vitreous china with nanoglaze surface, easy to clean
- Easy care height, pan height 440 mm
- Quick release seat with stainless steel pins
- Soft closing seat
- Universal: Back entry or bottom entry plumbing, right or left
- WELS 4 star 4.5/3L water saving flush
Old code: STO-309
| WELS rating: | 4 star, 4.5/3 litre flush |
| Dimensions: | 385W x 690D x 860H mm |
| Type / mount: | Wall faced |
| Toilet seat: | Quick-release , Deluxe seat |
| Material: | Vitreous china |
| Finish: | Nanoglaze |
| Colour: | White |
| Trap type: | Universal (S or P trap) |
| Warranty: | 20 years |
| Care: | Y |
Original: $543.88
-65%$543.88
$190.36More Images






Seima Limni Wall Faced Suite Clean Flush With Slim Seat Sto-309-02

Clean Flush, Nanoglaze, Easy Care Height
AS1428.1 AMBULANT compliant
- Stylish minimalist design, sits flat against wall
- Clean Flush rimless pan design for an efficient, powerful flush
- Cistern and pan white vitreous china with nanoglaze surface, easy to clean
- Easy care height, pan height 440 mm
- Quick release seat with stainless steel pins
- Soft closing seat
- Universal: Back entry or bottom entry plumbing, right or left
- WELS 4 star 4.5/3L water saving flush
Old code: STO-309
| WELS rating: | 4 star, 4.5/3 litre flush |
| Dimensions: | 385W x 690D x 860H mm |
| Type / mount: | Wall faced |
| Toilet seat: | Quick-release , Deluxe seat |
| Material: | Vitreous china |
| Finish: | Nanoglaze |
| Colour: | White |
| Trap type: | Universal (S or P trap) |
| Warranty: | 20 years |
| Care: | Y |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description

Clean Flush, Nanoglaze, Easy Care Height
AS1428.1 AMBULANT compliant
- Stylish minimalist design, sits flat against wall
- Clean Flush rimless pan design for an efficient, powerful flush
- Cistern and pan white vitreous china with nanoglaze surface, easy to clean
- Easy care height, pan height 440 mm
- Quick release seat with stainless steel pins
- Soft closing seat
- Universal: Back entry or bottom entry plumbing, right or left
- WELS 4 star 4.5/3L water saving flush
Old code: STO-309
| WELS rating: | 4 star, 4.5/3 litre flush |
| Dimensions: | 385W x 690D x 860H mm |
| Type / mount: | Wall faced |
| Toilet seat: | Quick-release , Deluxe seat |
| Material: | Vitreous china |
| Finish: | Nanoglaze |
| Colour: | White |
| Trap type: | Universal (S or P trap) |
| Warranty: | 20 years |
| Care: | Y |
























