
Seima Select Wall Close Coupled Toilet Suite Back Entry
Clean Flush, Nanoglaze, Easy Care Height
- Classic design, smooth lines and fine features
- Cistern and pan white vitreous china with easy-clean nanoglaze surface
- Clean Flush rimless pan design for an efficient, powerful flush
- Easy Care Height, pan height 440 mm
- Soft closing seat
- S-trap
- Back entry or bottom entry plumbing, right or left
- WELS 4 star 4.5/3L water saving flush
Old code: STO-401
| WELS rating: | 4 star, 4.5/3 litre flush |
| Dimensions: | 350W x 690D x 845H mm |
| Type / mount: | Close coupled |
| Material: | Vitreous china |
| Finish: | Nanoglaze |
| Colour: | White |
| Trap type: | S trap (into floor) |
| Warranty: | 20 years |
Original: $311.35
-65%$311.35
$108.97More Images



Seima Select Wall Close Coupled Toilet Suite Back Entry
Clean Flush, Nanoglaze, Easy Care Height
- Classic design, smooth lines and fine features
- Cistern and pan white vitreous china with easy-clean nanoglaze surface
- Clean Flush rimless pan design for an efficient, powerful flush
- Easy Care Height, pan height 440 mm
- Soft closing seat
- S-trap
- Back entry or bottom entry plumbing, right or left
- WELS 4 star 4.5/3L water saving flush
Old code: STO-401
| WELS rating: | 4 star, 4.5/3 litre flush |
| Dimensions: | 350W x 690D x 845H mm |
| Type / mount: | Close coupled |
| Material: | Vitreous china |
| Finish: | Nanoglaze |
| Colour: | White |
| Trap type: | S trap (into floor) |
| Warranty: | 20 years |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Clean Flush, Nanoglaze, Easy Care Height
- Classic design, smooth lines and fine features
- Cistern and pan white vitreous china with easy-clean nanoglaze surface
- Clean Flush rimless pan design for an efficient, powerful flush
- Easy Care Height, pan height 440 mm
- Soft closing seat
- S-trap
- Back entry or bottom entry plumbing, right or left
- WELS 4 star 4.5/3L water saving flush
Old code: STO-401
| WELS rating: | 4 star, 4.5/3 litre flush |
| Dimensions: | 350W x 690D x 845H mm |
| Type / mount: | Close coupled |
| Material: | Vitreous china |
| Finish: | Nanoglaze |
| Colour: | White |
| Trap type: | S trap (into floor) |
| Warranty: | 20 years |
























